Jde v současné době o nejúčinnější metodu odstranění jemných rozšířených žilek na nohou – tzv. metliček. S úspěchem je možné ji použít i na rozšířené žilky v obličeji. Naše ambulance používá nejnovější typ speciálního cévního laseru GentlePro-U firmy Candela. Jeho paprsek, řízený počítačem, prochází pokožkou a přesně zasáhne nežádoucí žilku, kterou termicky zničí. Laser je vybaven tzv. Dynamic Cooling Device – dynamickým chlazením povrchu pokožky tak, aby nedošlo k jejímu narušení a minimalizuje bolestivost zákroku.

Samotný zákrok trvá od několika sekund do několika desítek minut. Jelikož jsou žilky uloženy v různých vrstvách, mohou být (podle celkového rozsahu) nutné 2 – 3 ošetření. Interval mezi jednotlivými ošetřeními je přibližně 4 až 6 týdnů. Bolestivost zákroku je minimální, pacienti ji popisují jako nepříjemné štípání. Při rozsáhlejších zákrocích lze podat léky na bolest a zklidnění, v případě žilek na nohou není příliš vhodný znecitlivující krém EMLA, který žilky stahuje a brání tak průniku světelného paprsku. Před zákrokem, v průběhu a po něm je účinné chlazení gelovými sáčky.

Účinnost zákroku je možné vyzkoušet na malé ploše, provést tzv. test. Pacient i lékař si ověří výsledek léčby bez větších finančních nákladů a rizik. Pokud by očekávaný výsledek neodpovídal Vašim představám nebo představám lékaře, je od dalších zákroků upuštěno.

Bezprostředně po zákroku je ošetřené místo začervenalé, toto zvýraznění mizí většinou během několika dnů (dle rozsahu a intenzity zákroku). Rekonvalescence je individuální, závislá na rozsahu zákroku. Pracovní neschoponost není nutná. Po ošetření laserem je vhodné nosit kompresní punčochy asi po dobu jednoho týdne. Také je nutné vyvarovat se intenzivního slunění a používat vysoké ochranné faktory SPF 30 a více. Efekt léčby (výsledek) je možno zhodnotit u většiny zákroků do 5 – 6 týdnů.

[btn text=“Ceník“ tcolor=#FFF link=“http://www.cevnifm.cz/cenik“ target=“_self“]

[btn text=“Mám zájem o zákrok“ tcolor=#FFF link=“http://www.cevnifm.cz/napistenam/“ target=“_self“]

 

1GentleYag_BA
vlevo před zákrokem, vpravo po zákroku
5GentleYag_ROSS_BA
vlevo před zákrokem, vpravo po zákroku