gyag_NV_eubanks_bRozšířené žilky v obličeji (venektázie) –  vznikají v důsledku snížené kvality elastických vláken v žilní stěně, která ztrácí svou pružnost. Nejčastěji se objevují v okolí nosu a na tvářích. Ošetření cévním laserem je v současné době nejefektivnějším řešením tohoto problému.

Při zákroku prochází paprsek pokožkou aniž by ji poškodil, následně je pohlcen červeným barvivem uvnitř rozšířené cévky, kde se přemění na teplo a způsobí koagulaci – zatavení cévy. Postupně pak dochází k vstřebání a vymizení žilky.

Vzhledem k tomu, že používáme laser vybavený patentovaným systémem chlazení – Dynamic Cooling Device – je bolestivost zákroku pacienta je minimální, popisují jej jako „štípnutí“. Ve většině případů není nutno používat znecitlivění. U zákroků větších rozsahů je možné aplikovat znecitlivující mast EMLA, a to minimálně hodinu před výkonem. Bolestivost snižujeme i chlazením ošetřovaného místa před i po zákroku.

Samotný zákrok trvá od několika sekund do několika desítek minut podle rozsahu ošetřované plochy. V případě drobných pavoučků stačí obvykle jedno ošetření. U rozsáhlejších problémů je doporučena za 4-6 týdnů kontrola, kdy lékař rozhodne o případném opakování ošetření.

Ihned po zákroku se pacient může vrátit k běžnému životu. Případné začervenání nebo ojedinělé modřinky je možno překrýt make-upem, jelikož není narušen povrch pokožky. Problémy ustupují během několika dnů, nejpozději do týdne (dle rozsahu a intenzity zákroku). Bezprostředně po zákroku lze ledováním zmírnit pocit pálení a předejít vzniku otoku. Dlouhodobě je nutné chránit ošetřené místo před sluncem krémy s SPF 50, aby nedošlo ke vzniku pigmentace léčené plochy a celkově se tak bránit recidivám.

[btn text=“Ceník“ tcolor=#0999 link=“http://www.cevnifm.cz/cenik-2/“ target=“_self“]

[btn text=“Mám zájem o zákrok“ tcolor=#0999 link=“http://www.cevnifm.cz/napistenam/“ target=“_self“]

 

žilky-v-obličeji
před a po zákroku